پزشک مناسب هنگام درمان هایپرکلسترولمی خانوادگی هتروزیگوت بسیار حیاتی است

درمان هایپرکلسترولمی خانوادگی هتروزیگوت تقریباً همیشه به رژیم فشرده ای از داروها ، تغییر سبک زندگی ، رژیم غذایی و ورزش نیاز دارد تا علائم را تحت کنترل داشته و از بروز بیماری قلبی جلوگیری یا به تأخیر بیندازد. هنگامی که فردی با این اختلال نسبتاً نادر تشخیص داده می شود (در هر یک از پانصد نفر در سراسر جهان اتفاق می افتد) ، پزشکان اغلب اعضای خانواده دیگر را آزمایش و ارزیابی می کنند ، زیرا این یک اختلال ژنتیکی ارثی است. در صورت مشکوک بودن به این بیماری توسط پزشک عمومی ، وی معمولاً بیمار را به منظور تایید تشخیص و تعیین بهترین گزینه های درمان ، به یک متخصص قلب و عروق یا متخصص مشکلات کلسترول ، که بعضاً متخصص چربی نامیده می شود ، ارجاع می دهد.

متخصصان لیپیدها جریان را در آخرین گزینه های درمان نگه می دارند

یکی از مهمترین دلایل مشاوره با متخصص قلب یا لیپیدها این است که FH اغلب تا زمانی که بیماری قلبی ایجاد نشود ، به درستی تشخیص داده نمی شود یا از دست می رود ، که اغلب منجر به عوارضی مانند تصلب شرایین ، حمله هترین متخصص قلب در مشهد قلبی یا سکته می شود. متخصصان لیپیدها آموزش های اضافی در تشخیص و درمان اختلالات متابولیکی مربوط به عدم تعادل کلسترول ، از جمله هیپرکلسترولمی خانوادگی هتروزیگوت دارند. از آنجا که گزینه های مربوط به درمان FH بسیار زیاد و متنوع است ، متخصصان لیپیدها با مطالعه متون پزشکی مناسب ، شرکت در مطالعات تحقیقاتی و عضویت فعال در سازمان های مختلفی که به درک و درمان آنها اختصاص دارند ، زمان زیادی را صرف نگه داشتن آخرین پروتکل ها می کنند. اختلالات چربی

تشخیص غلط هیپروکلسترولمی خانوادگی هتروزیگوت

تخمین زده می شود که حداکثر 80٪ از افرادی که دارای هایپروکلسترولمی خانوادگی هتروزیگوت هستند ، هرگز تشخیص داده نمی شوند ، که منجر به بیماری قلبی ، تصلب شرایین ، حملات قلبی و سکته مغزی می شود که می تواند ویرانگر و در بعضی موارد کشنده باشد. بعضی از افراد حتی پس از شروع بیماری قلبی هرگز به درستی FH تشخیص داده نمی شوند فقط به این دلیل که این یک بیماری نسبتاً نادر است که همه پزشکان با آن آشنایی ندارند. در موارد دیگر ، بیماران ممکن است به دلیل علائم مشابه با سایر اختلالات یا بیماری ها اشتباه تشخیص داده شوند. در این موارد ، درمان ممکن است برای جلوگیری از عوارض احتمالی نامناسب یا ناکافی باشد. اگر شما یا یکی از عزیزانتان سندرم متابولیک تشخیص داده اید که گاهی اوقات آن را سندرم X می نامند ، و سابقه خانوادگی بیماری قلبی زودرس ، کلسترول بالا یا حمله قلبی یا سکته مغزی وجود دارد ، توصیه می شود با یک متخصص صحبت کنید ، زیرا بسیاری از علائم سندرم X از علائم هایپرکلسترولمی خانوادگی هتروزیگوت تقلید می کند.

چه کسی باید به یک متخصص لیپید مراجعه کند؟

اگر شما یا یکی از اعضای خانواده خود یکی از معیارهای زیر را دارید ، برای شما و خانواده تان بسیار مهم است که به یک متخصص لیپید یا یک متخصص قلب که با انواع گزینه های درمان کلسترول تهاجمی آشنا است ، مراجعه کنید: