بوته های آزالیا گیاهان ساده ای هستند که می توانند در سایه رشد کنند

بیشتر باغبانان ، درختچه آزالیا را اگر در مناسب ترین محیط قرار داشته باشد ، گیاهی آسان برای رشد می دانند. آزالیا را می توان به دو گروه قابل تشخیص تقسیم کرد ، آزالیای همیشه سبز و آزالیای برگریز که در فصل سرما و در هوای سرد تمام برگ های خود را می ریزد. بیشتر آزالیای برگریز که در یک باغ زینتی پرورش داده می شود ، گیاهان بومی جنگل های آمریکا است و این گروه تقریباً از 16 گونه تشکیل شده است که رنگ آنها از سفید ، صورتی ، زرد ، قرمز و دو رنگ متفاوت است.

آزالیای برگریز گیاهان بومی (16 گونه) آمریکایی است و بسیاری از گونه های دیگر آزالیا از کشورهای خارجی شرقی مانند ژاپن و چین منشا گرفته اند. ویلیام بارتام اولین بار در سال 1773 شعله آزالیا را توصیف کرد و مشاهدات خود را در کتاب معروف خود به نام “سفرها” ثبت کرد ، هنگامی که با پدرش جان بارتامام ، که هر دو بومی فیلادلفیا بودند ، جنوب شرقی ایالات متحده را کاوش کرد ، ویلیام بارتام شعله گل آزالیا را در شکوفه کامل توصیف کرد سواحل “رودخانه چاتا اوچه” ، صفحه 45 ، “تازه آماده بود تا شکوفه های معطر خود را باز کند ، و آزالیای همجنسگرایان نیز آماده گسترش زیبایی های خود است”. بارترام در صفحه 321 نوشت: “آزالیای آتشین ، شعله ور بر روی تپه های صعودی یا سطح مواج جویبارهای گلایدینگ.” وی همچنین گفت که نام “آتشین” به بهترین شکل ظاهر گلهای آزالیا است. بارترام رنگ آزالیای شعله را توصیف کرد. “رنگ بهترین سرب قرمز ، نارنجی و طلای روشن ، و همچنین رنگ زرد و کرم.” بارترام اظهار داشت كه هر یك از این رنگها را بعضی اوقات می توان روی یك گیاه گل داد. بارترام به  قیمت گل آزالیا  وضوح زیبایی این کاشتهای بدوی بکر را در جنگلهای اصلی آمریکا توصیف کرد. وی نوشت: “خوشه های شکوفه ها بوته ها را چنان شگفت انگیز در دو طرف تپه پوشانده اند که ناگهان از سایه های تیره باز می شوند ، ما از ترس آتش زدن تپه نگران هستیم. بوته گل درخشان و شناخته شده ….. گیاه از شکوه بیشتری برخوردار است. ”

گیاهان همیشه سبز آزالیا نیز برگهای خود را رها می کنند ، به نظر می رسد که همیشه سبز هستند ، اما در واقع آنها به طور همزمان دو دسته برگ رشد می کنند و در پاییز چند برگ می ریزند. بوته آزالیا یک گیاه ریشه ای کم عمق است و یکی از آن بوته های کمیاب است که می تواند هنگام کاشت در زیر سایه درختان کاج شکوفا شود. ریشه تهاجمی و پوشش گسترده سطح زیر زمینی ریشه درخت کاج متراکم است و یک محیط رشد دشوار را برای بیشتر گیاهان همراه دیگر برای همزیستی ارائه می دهد. درختچه های گلدار کاملیا و درختان گلدار سگ درخت موفق می شوند به خوبی درختچه آزالیا در زیر درختان کاج رشد کنند. نور فیلتر شده درخت کاج برای رشد جذاب گلهای بهاری گل آزالیا ، کاملیا و گل درختان سگ جنگلی بسیار مناسب است. درختان کاج همچنین در خاک های اسیدی رشد می کنند و رشد خوبی دارند و دارای PH خاک 5/5 یا کمتر هستند که برای رشد بوته آزالیا نیز ایده آل است.

Leave a Reply